Poštovana,
Pitanje naziva udruženja, kao i ograničenja, je regulisano Zakonom o udruženjima (“Sl. glasnik RS”, br. 51/2009 i 99/2011 – dr. zakoni) članovima 13 – 16.
Zakon propisuje da naziv udruženja mora biti na srpskom jeziku i ćiriličnom pismu. Naziv može da sadrži pojedine strane reči ako su one naziv međunarodne organizacije čije je udruženje član, ako su te reči uobičajene u srpskom jeziku, ako za njih nema odgovarajuće reči u srpskom jeziku, ili ako se radi o rečima na mrtvom jeziku.
Naziv udruženja, ako je to predviđeno statutom, može biti i na jeziku i pismu nacionalne manjine. Naziv na jeziku i pismu nacionalne manjine upisuje se u registar posle naziva na srpskom jeziku i ćiriličkom pismu.
Naziv udruženja, ako je to predviđeno statutom, može se upisati u registar i u prevodu na jedan ili više stranih jezika, posle upisa naziva udruženja na srpskom jeziku i ćiriličkom pismu, odnosno jeziku i pismu nacionalne manjine.
Udruženje može imati i skraćeni naziv koji se upisuje u registar.
Naziv novoosnovanog udruženja ne može biti identičan nazivu drugih udruženja koja su upisana ili uredno prijavljena za upis u registar.
Naziv udruženja ne sme da bude zamenljiv sa nazivom drugog udruženja niti da izaziva zabunu o udruženju, njegovim ciljevima ili u pogledu toga o kakvoj se vrsti pravnog lica radi.
Mladi Pro Bono